Stilistlik- Teknik Çizim Eğitimi

Stilistlik ve Teknik Çizim Eğitiminde; Adobe Photoshop, Corel Draw ve Adobe Illustrator programları kullanılarak kıyafet ve aksesuar teknik çizimlerinin yanı sıra model ve desen tasarımı, taş dizimi, desen giydirme, renk değiştirme, düğme sıralama konuları işlenmektedir. Vektörel çizim teknikleri, desen tasarımı ve desenin ölçülü yerleştirilmesinin yanı sıra boyama ve dolgu özellikleri, ölçülü insan vücut çizimi, kıyafet model çizimi ve desen tasarımını işlemlerinin tamamı uygulamalı olarak anlatılmaktadır.

Ayrıca Stilistlik ve Teknik Çizim Eğitimi; elde yapılan, artistisk yada teknik çizimlerin dijital ortama aktarılması, geliştirilmesi, modifiye edilmesi ve geliştirilmesi de eğitim konuları arasında yer almaktadır.

Stilistilik ve Teknik Çizim Eğitimi ile eskiz renklendirme, desen oluşturma, rötuşlama ve düzenleme, renk ayrımı ve spot renk kullanımı, ışık, gölge ve renk çizimleri, desenlerin kıyafet modellerine yerleştirilmesi öğreneceksiniz. Ayrıca hazırlanan çizimlere veya kumaşa giydirilmiş tasarımlara; ışıklandırma, gölgelendirme ve uygulamalı projeler ile sunum amaçlı tüm düzenlemelerinizi gerçekleştiriyor olacaksınız.

Kurumumuz; Stilistlik ve Teknik Çizimin güncel tüm bilgilerini, değişim ve yeniliklerini katılımcılara aktararak, eğitim süresi boyunca proje çalışmaları, kompozisyon çalışmaları, ödev çalışmaları ile bilgi ve çalışma tekniklerini geliştirmektedirler.

Temel ilkesi öğrenme üzerine kurulu olan kurumumuzdan başarı ile mezun olan katılımcılar, bu süre içerisinde Stilistlik ve Teknik Çizim’in tüm incelik ve detaylarına da hakim olmaktadırlar. Eğitim sonunda başarı ile mezun olan katılımcılarımıza kurumumuzdan onaylı eğitim sertifikası verilmektedir.

Eğitim süresi 3 ay olmakla birlikte, derslerimiz 4 kişilik özel sınıflarda işlenmektedir. Eğitim süresine bağımlı kalmaksızın, katılımcıların öğrenme düzeyine göre kurs süresinin uzatılması insiyatifi (ek bir ödeme talep etmeksizin) gerektiğinde tarafımızdan kullanılmaktadır.

Katılımcılarımız ile aramızda varolan süreklilik bağı; kurs sonrasında da devam etmekte olup, karşılaşılabilecek problem veya ihtiyaç duyulabilecek tüm teknik detaylarda ve güncel bilgi paylaşımında varlığını sürdürmektedir.

Kurumumuzun konumu (Bahçelievler/İstanbul) Şirinevler Meydanda olmakla birlikte; Metro, Metrobüs, Otobüs ve diğer tüm taşıma araçlarıyla kolay ulaşım sağlanmaktadır.

Detaylı bilgi için arayınız: 0212 555 85 85

Eğitmen:

Ömer Yıldız
Grafik & Desen Tasarım Hocası

Ömer Yıldız

Desen, Grafik ve Moda Tasarımı alanında, Tekstil sektörüne yönelik eğitim çalışmaları yürütmektedir.